| lyvyu_7322 a întrebat:

Salut tuturor! Cu mare rusine va spun ca am ramas corigent la Limba Romana iar in cateva zile am examenul, as vrea sa stiu de la cei ce au ramas corigenti de aici cum se desfasoara examenul de corigenta si cam pe ce se pune accentul pe gramatica sau literatura.Profesoara mea nu accepta nici un cadou, mi-a zis la sfarsitul anului daca ii duc vreun cadou se supara rau pe mine.Sunt clasa a IX-a.

Astept raspunsuri, mersi!

Răspuns Câştigător
| piciuk a răspuns:

Pai. te duci la scoala. si o sa ai 2 probe:
1. scris, unde o sa iti dea cred ca 2 subiecte si aici nu cred ca se da gramatica. nu-mi amintesc sa fi facut in clasa a 9a gramatica, dar depinde si de profil. cred ca trebuie sa inveti operele studiate in clasa a 9a
2.proba orala, unde face profa biletele, tu alegi unu dintre ele, te lasa 10 minute sa scrii pe ciorna cateva idei si apoi te asculta
acum ceea ce am zis eu nu e neaparat obligatoriu, depinde si de profesoara, dar stiu ca in general asa se da examenul de corigenta. Bafta!

1 răspuns:
| monique a răspuns:

Pai te duci la scoala si o sa dai cu profa ta ca un fel de lucrare din tot, sau doar dintr-o parte a materiei. Asta e la latitudinea ei.