| Elenaiulia4 a întrebat:

Salut! Urmeaza sa ma inscriu la facultate si am ales Limba si literatura romana+italiana. In schimb, voi studia la frecventa redusa. Ma intereseaza modulul psihopedagogic nivel 1 (mono specializare lb. romana). Aveti idee daca afecteaza cu ceva faptul ca voi studia romana la frecventa redusa? Iar acest modul, se poate face si el cumva cu frecventa redusa sau se poate doar la zi? Ma intereseaza cel care se face simultan cu studiile pentru licenta, nu cel postuniversitar. Deocamdata nu stiu incotro sa ma indrept pentru a obtine informatiile necesare, insa sper sa gasesc raspunsuri la voi. Multumesc!

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

E o contradicție aici:

- "voi studia la frecventa redusa" (adică nu vrei să te prea rupi, respect)

-"Ma intereseaza modulul psihopedagogic" (adică Lenuș, vrei să te faci profă...dar acolo, e BĂTĂLIE mare!)

| Elenaiulia4 explică (pentru sierra1):

Am ales frecventa redusa pentru ca job-ul si copilul nu-mi permit invatamant la zi? Cu alte cuvinte, imi doresc sa ma calific pe altceva. Sa inteleg ca cei care sunt in situatia mea, care nu pot renunta la job, nu au nicio portita spre recalificare? As aprecia un raspuns pe subiect.

| sierra1 a răspuns (pentru Elenaiulia4):

"Sa inteleg ca cei care sunt in situatia mea...nu au nicio portita spre recalificare?"

a spus cineva asta?