| anonim_4396 a întrebat:

Salut, vara trecuta l am descoperit pe Andrew Tate totu bine mi se părea un om ok am văzut toate podcast urile cu el dar cred ca am devenit misogin credeți ca este un lucru rau?

Răspuns Câştigător
| LordCristobal a răspuns:

Andrew Tate nu e un model de urmat, e un smecher ieftin care a facut in ultimii ani multi bani pe spinarea femeilor si pe seama fraierilor care ii plateau cursurile lui online.Si un barbat adevarat nu se lauda in spatiul public cu cate femei are pe langa el sau ce masini de lux are sau pe ce iahturi scumpe se plimba in schimb un barbat adevarat si inteleigent ar fi discret si nu si-ar expune bogatia in public.
Nu cred ca ai devenit misogin dar daca te mai uiti la ce prostii scoate pe gura Tate poate o sa devii si tu misogin.
Si da nu e bine sa fii misogin.
Misoginismul e un defect care intuneca si altereaza perceptia barbatilor despre femei.

4 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Tu ce crezi, este un lucru rău să fii misogin? Și o întrebare suplimentară: crezi că este un lucru rău să ai ca modele niște interlopi proxeneți violatori șantajiști care sechestrează femei?

| Bariel a răspuns:

Depinde de ce crezi tu prin "misoginie", multi idioti folosesc cuvintele astea aiurea si nici nu le cunosc definitia. Daca te ai uitat la podcast urile lui si ai reusit sa diferentiezi satira de seriozitate esti pe departe de a fi misoginist. Daca îi iei in serios glumele sau sfaturile de dating care sunt imorale si se aplica doar oamenilor opulenti(sa ai mai multe sotii cu scopul de a te reproduce mai repede) cand tu esti un om cat se poate de normal, atunci da, poti spune ca ai trasaturi misoginiste sau pur si simplu esti naiv. Cat despre oamenii care l urasc nu pot decat sa ma minunez happy, ironic cand majoritatea parintilor si bunicilor nostri au trait dupa aceleasi valori traditionale, lasati rachiuna deoparte si vizitati va bunicii

| Adiquak a răspuns (pentru Bariel):

Andrew tate mi se pare chiar educativ nu prea îmi pasă dacă e misogin dar uni oamenii chiar îl iau in serios si femeile alea vor doar sa scoată niste bani de la el! Nu zic ca nu e vinovat chiar daca nu s-au gasit probe in dosarul lui in România dar oamenii chiar ar putea învăța ceva nou față de mentalitatea din România happy

| Bariel a răspuns (pentru Adiquak):

Probe posibil sa aiba, nu stim ce au ei la dosar. Ce mi se pare mie ciudat e ca dupa aproape 1 an de cand a inceput investigatia, l au arestat si nici macar acum, dupa 2 prelungiri a detentiei nu au suficient cat sa l condamne. Foarte probabil sa l tina 180 de zile