| the1campion a întrebat:

Salut,voi cei care va pricepeti la info ajutati-ma la urmatoarea problema:
S-a notat cu a%b restul împărţirii lui a la b, a/b câtul împărţirii întregi a numărului natural a la numărul natural nenul b, iar cu [c] partea întreagă a numărului real c.Ce se afişează în urma executării secvenţei pseudocod de mai jos, dacă se citeşte numărul 1234?
Citeste n natural, >n100
n=1
daca [n/100]%2=1

b=1

daca [n/10]%2=0
b=0

scrie a, b

DAU FUNDA! Va rog

1 răspuns:
| onicacristianmarian a răspuns:

Ai gresit undeva cand ai scris...deci citeste n si poate a=1 nu n...mai uitate odata
si vezi unde ai gresit