| anonim_4396 a întrebat:

Ma poate ajuta cineva cu problema asta? Sa se scrie un program care care citeste numarul natural nenul k de la tastatura si apoi afiseaza cel mai mic numar natural n care are exact k divizori proprii; apoi introduceti in ordine intr-un vector acesti k divizori proprii si afisati vectorul.

Răspuns Câştigător
| Lucian_Enache_1992 a răspuns:

Naspa program laughing de o jum de ora imi sparg capul cu el si vreau sa stpun ca mai si sunt student la informaticalaughing. Merge programul sigur, l.am testat. De curiozitate, pe ce clasa esti de va da asa greu?

#include
void main()
{clrscr();
int i,k,j, nr, v[100],max,m=0,ok;
coutk;
max=32000;
for(i=3; i

6 răspunsuri:
| Lucian_Enache_1992 a răspuns:

In c++ sau in pascal?

Răspuns utilizator avertizat