| anonim_4396 a întrebat:

Salut, vreau sa dau la politehnica Bucuresti la ETTI mai exact specializarea de calculatoare si tehnologia informatiei doar ca la fizica nu stiu nimic fiindca am dat la medicina si nu m-a interesat nimic altceva decat chimia si biologia, as vrea sa stiu daca as avea vreo sansa sa fac punctaj maxim la proba de la fizica si ce dificultate are proba adica Fa sau Fb (un fel de m1 si m2 la matematica).

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"as vrea sa stiu daca as avea vreo sansa sa fac punctaj maxim"
ori aștepți până după corectare
ori te duci la ghicitoare Anestezia și o intrebi pe ea

ps - noi de unde păcatele noastre să știm ce și cât știi?

| IIIIIIIII a răspuns (pentru sierra1):

Tocmai am zis ca nu stiu nimic.

| cosmin1324 a răspuns:

1. CTI nu e la ETTI, e la facultatea de automatica si calculatoare
2. Din cate stiu dificultatea examenului la UPB e destul de mica, dar se intra cu medii mari asa ca tot trebuie sa fi bun. In caz ca nu reusesti sa devi suficient de bun la fizica pentru examenul de admitere( eventual sa mergi la simulare in primavara ca sa vezi cum stai) poti sa incerci sa vi la Cluj la Automatica si Calculatoare UTCN. Ca si facultate(si dificultate de intrare) e la acelasi nivel ca si la UPB singura diferenta e ca examenul de admitere este format doar din exercitii de matematica(30 de intrebari grila) fata de UPB care are 15 de mate si 15 de fizica. Totusi iti recomand sa bagi tare fizica si aici daca ajungi pentru ca in primul an o sa mananci fizica pe paine la Automatica si Calculatoare si examenele nu sunt de gluma.