| ionutz22 a întrebat:

Vreau sa dau la politehnica, si imi depun dosarul la mai multe facultati din cadrul ei. Intrebarea mea ar fi: acel examen pe care il dau se ia in cosiderare pentru toate optiunile mele?

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu spui care "politehnica"! --- sunt multe universitati in Ro iar fiecare universitate, in virtutea autonomiei sale, isi face reguli proprii.
La Universitatea "Politehnica"din Bucuresti la inscriere candidatul depune un singur dosar si plateste o singura taxa de incriere la " facultatea de bază, cea care are prioritate maximă în opţiunile sale, unde va și susține probele de concurs.
Personalul facultăţii tipăreşte fişa de înscriere şi o adaugă în dosarul candidatului. Acest document conţine opțiunile candidatului după cum urmează:

* domeniile de la facultatea de bază în ordinea preferințelor
* facultățile pentru redistribuire (nu domeniile) în ordinea preferințelor, cu opțiunea "doar buget" sau "buget și taxă" pentru fiecare facultate."
Vezi si alte informatii in link:http://admitere.pub.ro/Admitere/site/infogen

suntserios
| suntserios a răspuns:

In principiu fiecare facultate are propria metodologie de admitere... vrei mai multe facultati dai mai multe admiteri