| matyyyy a întrebat:

Salut.vreau sa ma lamuresc si eu in legatura cu ceva.Sunt in clasa a 12-a la un liceu teoretic din Bucuresti(mate-info) si as vrea sa merg la politehnica la transporturi, autovehicule rutiere. vreau ceva in domeniul auto(mecanic/inginer) si nu stiu daca asta e cea mai buna alegere..imi plac mult motoarele/masinile de cand eram mic. Vreau sa imi spuna si mie cineva ce mi-ar trebui(pentru admitere)..am inteles ca matematica si fizica.M-ar tenta sa dau si bacul la fizica.(nu prea imi place fizica dar o invatlaughing ). Cine stie/lucreaza sau a lucrat in domeniul asta sa imi zica si mie daca se castiga ok...si poate niste sfaturi.

Multumesc.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Un inginer nu face mare lucru dar e plictiseala mare pe la birouri cu acte si pe calculator sa vada date, salariu 2000 si ceva pe luna

| matyyyy explică (pentru mgtow):

Dar mecanic auto?

| mgtow a răspuns (pentru matyyyy):

Cam tot pe acolo se invarte, cel mai bine e sa te faci inspector la RAR aia au 3100 pe luna