| petreee2010 a întrebat:

Salut! Vreau sa mă transfer acum la finalul semestrului de la filologie bilingv engleza la științe sociale în același liceu la care sunt.Acum,din cauză că numai este vacantă intersemestriala care este procedura? P.S sunt clasa a 9 a,iar media mea de admitere la liceu este mai mare decât a ultimului din clasa unde vr să mă transfer.A da și va rog sa nu mă luați cu lucruri de genul " filologia este mai bună decat științele sociale" sau alte lucruri la fel, mă transfer din cauza colegilor...

6 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Contactează secretariatul de la liceu și cere informațiile necesare.

| Nirvanaaa a răspuns:

Cu câteva zile înainte de finalul semestrului contactează secretariatul și afla când e perioada de transfer. O sa se facă, ca vorbim de același liceu. Dacă voiai la alt liceu era puțin mai complicat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din ce am citit am înțeles că din cauză că nu avem vacanță intersemestrială toate transferurile la sfârșitul semestrului se vor face în sistem de urgență. De exemplu dacă ai probleme la școală sau ești agresat poți fi ajutat să te transferi de urgență (ți-am dat un exemplu să înțelegi ce înseamnă transfer de urgență)

| petreee2010 explică (pentru anonim_4396):

Eu când am fost la secretariat, mi-a dat o cerere pe care a zis sa o completez pentru a o duce după 3 ianuarie...

| anonim_4396 a răspuns (pentru petreee2010):

Eu îți spun ce am citit mai departe nu știu nu vreau nici să te informez prost.

| catalinaaa31 a răspuns:

Merita sa te duci la științe sociale. Sunt la acest profil si am colegi care s-au transferat de la filo la ss. Ca sa te lămurească cineva concret mai bine te duci la secretariat la liceul tau.