| fan4shoes a întrebat:

Salut.
Vreau sa ma transfer la o alta universitate, aceeasi specializare, si as avea nevoie de cateva indrumari privind pasii pe care trebuie sa-i fac.
multumesc. big grin

6 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

Buna! Unde esti si unde vrei sa te transferi?
Te-ai inmatriculat deja? Ti-ai confirmat locul sau ti-ai retras dosarul?

| fan4shoes explică (pentru Yurisa):

Am terminat primul an la Cuza si vreau sa ma transfer la universitatea Transilvania din Brasov

| Yurisa a răspuns (pentru fan4shoes):

Si eu sunt la Cuza! De ce doresti sa te transferi? Cuza e net superioara celei din Brasov. Daca ti-ai confirmat locul nu stiu daca poti sa faci doar sa vorbesti cu cei de acolo sa iti dea dosarul inapoi. Daca renunti, primul an din a doua facultate va trebui sa ti-il platesti tu.

| fan4shoes explică (pentru Yurisa):

M-am mutat aici.
La ce facultate esti?

| Yurisa a răspuns (pentru fan4shoes):

Drept.
Daca iti vine mai aproape si te poti scuti de transport atunci da, recomand sa te transferi. Daca nu te-ai inscris la Brasov, la sesiunea de toamna, daca organizeaza, sunt putine sanse sa gasesti locuri. Te poti inscrie anul viitor

| lvi7 a răspuns:

Suna la facultate si vei afla toate detaliile care te intereseaza.