| demifcm77 a întrebat:

Vreau sa studiez la facultate in strainatate. Imi puteti recomanda ceva universitati (preferabil mari), care nu sunt foarte scumpe? Si in plus, este greu sa comunici la o facultate in conditiile in care nu stii engleza chiar perfect? Funda happy

2 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Sa inteleg ca tu vrei oxford university pe gratis si fara sa stii engleza? laughing

| demifcm77 explică (pentru Clorox):

Nu ma refer la o universitate gratis(dar ca o paranteza, Harvard University este gratis), ci la una acceptabila cum am auzit in Suedia sau Danemarca. Si la engleza ma refeream ca daca trebuie sa o stiu perfect. Eu stiu engleze(chiar foarte bine), insa poate pot avea probleme din unele puncte de vedere. In plus nu trebuie sa fie una dintre cele mai bune, ci una cu renume.Rog seriozitate!