| andypandy a întrebat:

Vreau un plan pentru argumentarea apartenentei la specia basm. NU ESTE TEMA! Ma pregatesc pentru simulare... Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Sanela a răspuns:

Basmele =evenimente și personaje ce posedă caracteristici supranaturale, fără a pretinde că acestea sunt reale sau seamănă cu realitatea, miraculosul din basme purtând, astfel, numele de fabulos și reprezentând, de fapt, un fantastic convențional, previzibil, ce vine în contrast cu fantasticul autentic modern, unde desfășurarea epică și fenomenele prezentate sunt imprevizibile, insolite și se manifestă în realitatea cotidiană, drept o continuare a ei. sper sa iti fie de ajutor