| beneamin a întrebat:

Salutare!
1.Intrebarea mea este care profil este mai bun din punctul vostru de vedere?
Mate -info sau Filologia

Eu am media generala din clasa 5 pana in a 7 de 9.65
La mate ma descurc destul de bine iar la celelalte materi la fel
2. Cum este viata de la liceu intr-o clasa buna? e mult de invatat, e greu programul.
Va rog ajutati-ma eu is in clasa a 8 si vreau sa aud si alte opini
Dau funda

Răspuns Câştigător
| MrAnderson a răspuns:

Salut,

Nu e mai greu programul, e acelasi. Tot 6 ore pe zi se fac.
Si chiar daca pare lejer acum, ca ai media mare, lucrurile stau altfel la liceu.
Intr-o clasa buna, concurenta e la un alt nivel. In clasa mea, ne bateam 20 cu medii peste 9.50, iar restul tot aveau peste 9. Nu e o lauda, vreau sa fii pregatit psihic pentru ce te asteapta, pentru ca eu la inceput, nu am fost, si am avut putin de pierdut.
Cat despre alegere, depinde de ce ti-ar placea sa faci in viata.
Daca zici ca te pricepi la matematica, da-i cu MI.

1 răspuns:
| maria6 a răspuns:

("materii", "opinii")
Daca e o clasa de nivel bun, exista si competitie. Media ta e mare, ramane sa vezi ce medie vei avea la Evaluarea Nationala. Ce-ti place mai mult si mai mult, alege sa faci in viitor. Filologia se axeaza pe limba romana, limbi moderne, istorie, latina.
Daca esti bun la matematica, nu ai probleme. Decide-te!