| andreixtreme13 a întrebat:

Am absolvit liceul in urma cu 2 luni, am sustinut examenul de bacalaureat, care desigur l-am promovat nu cu nota mare ce-i drept, doar 6.75 (7.35 Romana, 7.5 Matematica, 5.4 Fizica), am terminat la profil Stiinte ale Naturii si m-am ambitionat sa dau bacu' la Fizica, stiind ca mai departe merg la Politehnica, nedorind sa fac ca toti ceilalti, sa dau la biologie (fiindu-mi frica de fizica) si dupa sa merg la facultate tehnica unde este multa Fizica si sa-mi fur caciula singur.

Acuma intrebarea mea este urmatoarea, voiam doar din orgoliu sa stiu, din moment ce m-am inmatriculat la o facultate, mai exact IMST-Politehnica Bucuresti. As putea sa mai sustin bacul inca o data la Fizica, pentru marirea notei?

Nu am mai auzit pe nimeni pana acuma sa faca asa ceva, tocmai de aceea am apelat la ajutorul vostru!

Aaa si sa nu uit, ofer funda la raspunsul cel mai bun!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nici eu nu am auzit asa ceva, si nu cred ca poti. Vrei sa iti gadili ogorliu ia note mari la facultate

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din păcate, NU există opţiunea de "mărire a notei" de la BAC laughing

Doar dacă ai picat la una din probe, sau dacă media generală este mai mică de 6, atunci poţi să mai dai încă o dată BAC-ul ( în sesiunea din toamnă ).
Iar atunci se poate să mai dai examen ( încă o dată ) şi la materiile la care vrei să-ţi "măreşti" nota...

Toate cele bune.

| Joker11 a răspuns:

Vrei sa iti gadili ogorliu ia note mari la facultate.