| osutadelei a întrebat:

Salutare,as vrea sa stiu daca pot face un seral sau ceva cu frecventa redusa am 20 de ani am facut 9clase si in clasa a10a in sem II am plecat din tara,acuma as vrea sa dau bacalaureatl, ce as dori sa stiu daca pot face undeva la seral sau fara frecventa dar nu 5 ani prea mult timp. ceva pana in maxim 3 ani sa sa pot da bac'ul, ar fi seralul? adica la seral as face clasa a10a 11 si a12a? am mai cautat pe internet la frecventa redusa dar se fac 5 ani si pierd prea mult timp.tot ce vreau sa stiu este unde pot termina in maxim 3 ani, mersi.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista sa poti termina liceul in 3 ani, nici la seral. Si la seral liceul se face tot 5 ani, respectiv cl. a IX-a - a XIII, tot ca la frecventa redusa, asa ca va mai trebui sa faci 4 ani.

| osutadelei explică:

Pai eu incep din clasa a10a fac a10a 11,12 si 13? nu exista ceva particular in care sa platesti pe an sau la semestru sa termin mai rapid?