| Andrree a întrebat:

Salutare!
Care dintre urmatoarele facultati ofera cele mai multe posibilitati de angajare dupa finalizarea studiilor: Finante-Banci, Contabilitate si Informatica de Gestiune sau Relatii Economice Internationale? Cu ceva argumente, daca puteti.
Multumesc!

2 răspunsuri:
| Ella3133 a răspuns:

Cred ca contabilitatea. Daca nu iti gasesti un loc de munca iti poti deschide o firma de contabilitate.

| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Contabilitatea. Pt ca poti sa gasesti sa faci putina practica si apoi sa te angajezi.

Urmeaza finante banci in ideea ca ai gasi ceva in domeniul bancilor si asigurarilor. Dar fiind la inceput de drum nu vei face ceva ce o sa iti placa. O sa te lupti la nivel de teller sau plimbator/verificator de acte in vreun branch. Cu foarte mult noroc la sediul central.

Apoi REI... unde nu prea stiu ce o sa faci acolo avnd in vedere lipsa de experienta.

Ar mai fi cibernetica, care ar reprezenta cel mai mare avantaj. Poti sa lucrezi in economic sau in informatic.