| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, daca am o licenta luata la Facultatea de Geografie, este obligatoriu sa fac si master pentru a deveni profesor de gimnaziu sau liceu?
Si inca ceva, in timpul licentei nu am urmat cursul de pedagogie si as vrea sa il incep acum, stiti cumva cam cat timp dureaza daca il dau separat? Repet doar pentru a fi profesor de gimnaziu sau liceu maxim.

1 răspuns:
| Mri28 a răspuns:

Nu ai nevoie de master din cate stiu. Trebuie sa ai modulul 1 de predare, la master știu ca se face si modulul 2.
Interesează-te la facultățile care au modul de predare si acolo te lămuresc cel mai bine