Întrebare recomandată | rLdw0w a întrebat:

Salutare, de curand m-am mutat cu familia in Nürnberg, Germania. Si am renuntat la scoala(am facut 10 clase) in România. Am vrut sa ma inscriu aici la o scoala dar mi s-a spus ca nu ma pot inscrie pentru ca am peste 16 ani. Si nu stiu cum m-as putea inscrie la o scoala, daca ma puteti ajuta as fi recunoscator! Funda.

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Nu se poate asa ceva, ai acte de rezident pe teritoriul german? Fara un act de imigrant stabilit legal in tara straina te poate refuza si la angajare sau sistem medical, invatamant

| rLdw0w explică (pentru mgtow):

Am un act, nu sunt sigur ce inseamna, pe act scrie Anmeldung, stiu si ca acum cateva zile am fost cu parintii sa fac un fel de inregistrare, cum ca locuiesc in Schwabach.

| mgtow a răspuns (pentru rLdw0w):

Datele personale si adresa unde locuiesti nu vin? + poza cu fata ta

3 răspunsuri:
| Doctorfishadi a răspuns:

Salut!
Cel mai bine ar fi daca ai putea cumva sa intrebi la scoala de acolo ce si cum.
Te salut,
Adrian!