| LaurentiuLeonard a întrebat:

Salutare! In curand voi da bacul si nu sunt decis la ce facultate vreau sa merg. As vrea in domeniul informaticii, astfel una dintre variante ar fi UBB la Cluj, dar nu stiu ce note ar trebui sa iau in bac si cat de grea este admiterea. Este dificila sau doar numarul de intrebari este mare si deci tine de viteza? Ce alte recomandari mai aveti?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Vezi ppoate gasesti raspunsurile in grupurile astea, poti folosi cuvinte cheie in bara de search.

https://www.facebook.com/groups/admitereubb/

https://www.facebook.com/groups/1506504756197596/

Pentru admitere vezi cat e procentul notei de bac si cat e examenul pentru facultate. Apoi aproximezi o nota pentru bac si iti faci calcule in functie de ultimele medii intrate, sa stii cat ar trebui sa iei minimul la examenul de admitere.

| LaurentiuLeonard explică (pentru dullcat):

Multumesc mult!

| dullcat a răspuns (pentru LaurentiuLeonard):

Cu placere.Multumesc pentru funda.Si succes!

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"As vrea in domeniul informaticii... alte recomandari mai aveti?"

de unde este domnia ta?

| LaurentiuLeonard explică (pentru sierra1):

Bacau

| sierra1 a răspuns (pentru LaurentiuLeonard):

Nimic pe la voi "in domeniul informaticii"?