| Lorenamaria307 a întrebat:

Salutare,in septembrie intru in clasa a 8 a si dupa cum stiti urmeaza examenul. Eu am facut clasa a 5 a si a 6 a online si nu prea am retinut nimic din clasele respective,imi puteti spune va rog frumos, cand ar trebui sa ma apuc sa invat pentru examenul de capacitate?
Mai ales ca parintii mei isi doresc sa iau minim 8 deoarece sora mea a dat examenul prin 2014 si ea a luat 8 la matematica si 8, 70 la romana aproximativ.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te-ai putea apuca inca de pe la sfarsitul lunii august si in timpul anului scolar sa repeti macar 2-3 zile pe saptamana, cate 1-2 ore si o sa fii bine pregatita la EN.

| Lorenamaria307 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc frumos, asa o sa fac! =)

1 răspuns: