Întrebare recomandată | neergaby a întrebat:

Salutare, m-am înscris la facultatea de constructii din Bucuresti. Acum mi-am dat seama ca am facut o greseala si vreau sa va intreb daca ma mai pot înscrie la alta facultate daca a început anul universitar? Nu contează daca este de stat sau privat, cu taxa sau fără.

4 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Mai poti doar anul viitor in toamna...

suntserios
| suntserios a răspuns:

La anul cand este iar admitere, si primul an cu taxa. Cum ai putut sa iti dai seama dupa doar 2 zile de facultate ca ai facut o greseala? e imposibil

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Acum NU te mai poţi "înscrie" la nici o facultate; doar la anul se mai poate...
Cel mult, acum poţi să încerci să te TRANSFERI la altă facultate happy

În general, se poate să te transferi de la o facultate la alta ( sau de la o specializare la alta ) - evident, în anumite CONDIŢII!
Vezi detalii în Regulamentul privind activitatea profesională a studenţilor - ar trebui să-l găseşti pe site-ul oficial al Universităţii respective...

Toate cele bune!

| corinastan a răspuns:

La anul...sau poti sa faci un an aici unde esti si sa iti faci transferul la anul