| anonim_4396 a întrebat:

Salutare. Sunt la facultate în anul 1 şi vreau să renunţ. Abia am început, dar nu-mi place, am făcut o mare greşeală prin faptul că m-am înscris aici. Prin urmare, de la anul mă voi înscrie la altă facultate. Îmi va afecta cu ceva mutarea faptul că poate voi avea restanţe? Merită să-mi mai bat capul cu materiile alea?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca te retragi nu este nici o problema, decat ca va trebui sa dai admitere si sa reusesti si la cealalta facultate.
Daca esti pe loc bugetat si te retragi de acum vei putea intra tot pe loc bugetat si la cealalta facultate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai facut nici macar o zi, de unde stii ca nu iti place?

daca renunti nu mai conteaza examenele

| CuriousStuff a răspuns:

Cum au zis baietii astia de mai sus... Dar cum naiba ti-ai dat seama din festivitatea de incepere a anului ca nu o sa-ti placa? Si de ce credeai pana acum ca o sa-ti placa, ca ma gandesc ca nu de nebun te-ai inscris. Nici nu ai vazut cum e si ti-ai si schimbat viziunea? Dar oricum, daca vrei sa renunti mergi la secretariat si renunta inainte sa platesti taxa pentru anul de studiu, ca banii aia nu-i mai vezi daca apuci sa-i dai. (cel mai sigur)

| doctorandus a răspuns (pentru CuriousStuff):

Poate s-a inscris la psihologie si i s-a spus clar ca psihologia nu se ocupa cu sufletul, asa ca daca o intereseaza sufletul ar trebui sa studieze mai degraba teologia.