| alexalex234 a întrebat:

Sunt clasa a9-a si sunt la profil de protectie a mediului si as vrea sa ma transfer la filologie sau economie. Si am inteles ca daca ma transfer la alt profil trebuie sa repet a9-a e adevarat?

Răspuns Câştigător
| ChristianKalman a răspuns:

Depinde de cerințele fiecărui liceu dar s-ar putea să dai diferențe și să îți continui studiile, nu să repeți anul. Știam că asta se întâmplă doar în cazul elevilor veniți din alte țări care nu se descurcă cu limba. Baftă! happy

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu repeti nimic, dai doar diferente.

| Albinuța767 a răspuns:

Nu asta e la școală profesională. Daca vrei sa te transferi la liceu așa știam eu. Erai in a 9 a la mecanica la profesională dar nu ai făcut nici o ora care se face la.....turism..atunci te da din nou în a 9 a

| ChristianKalman a răspuns (pentru Albinuța767):

Sună mai bine la liceul unde vrei să te transferi și încearcă să „negociezi" cu directorul, poate te poți transfera din semestrul al doilea, dând niște diferențe.