| Maties_Adi_1996 a întrebat:

Salutare, sunt in clasa a XI-a A (matematica-informatica) si am o mare nelamurire. Facultatea spre care vreau sa ma indrept este UBB sectiunea matematica-informatica din Cluj; intrebarea mea este daca pot sa dau bacul pe langa matematica din chimie spre exemlu (media la informatica imi este 7-8, iar la chimie 9). Adica voi fi supus unor teste la informatica de catre cei de la facultate sau se va lua in considerare media pe cei 4 ani de liceu? Daca v-am bagat in ceata cereti-mi explicatii... Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu

3 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Poti da bacul la ce materii optionale vrei

| Maties_Adi_1996 explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Inteleg... dar in momentul in care ma duc la o facultate cu profil informatic nu trebuie sa dau bacul din informatica?

| suntserios a răspuns (pentru Maties_Adi_1996):

Intra si tu frumos pe site ul facultatii si vezi care e procedura de admitere si ce anume se cere.

oricum mi se pare o prostie sa dai bacul la chimie cand tu vrei sa continui cu informatica. Practic inveti o materie absolut degeaba in loc sa te axezi pe ceea ce te intereseaza