| Selysium98 a întrebat:

Sunt la profil electrotehnica si as putea sa ma mut la un profil cu taxa,tehnologia informatiei unde as face mai multa programare, la o facultate din Brasov. Ce sa fac? Ce ma sfatuiti? Imi plac mai mult programarea decat fizica. Si ca si job am vazut ca se gasesc mai repede cele de programator decat electricieni. incepatori

2 răspunsuri:
| Dalmore a răspuns:

Fa-o. Din anul 2 poti deja sa lucrezi in IT. Dar tehnologia informatiei e 4 ani. De ce nu informatica aplicata?

| Selysium98 explică (pentru Dalmore):

Pentru ca nu sunt bun la programare desi nu am probleme sa invat singur si in al 2-lea rand aici pot continua fara sa pierd 1 an gen o sa trec anul 2 la tehnologia informatiei. Ca la facultatea de mate-info sunt alte materii si nu mi-ar echivala, dar oricum referitor la lucrat, din ce am inteles firmele nu le intereseaza de la ce profil esti, ci facultatea( la mine nu e problema ca avem parteneriate cu multe firme ) IESC si ce stii tu ca si limbaje de programare.