| SuntCupidon a întrebat:

Salutare TPU, am si eu o intrebare. Daca iau examenul de bacalaureat in a doua sesiune mai exista posibilitatea de inscriere la facultate? Daca da, la ce facultati/profil mai exact?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Exista sesiune de admitere si in toamna, pentru a ocupa locurile libere. La prima sesiune, batalia e pe locurile de la buget, dar in runda 2 (ca sa spun asa) nu mai ai acces la astfel de privilegii (pentru ca nu vor mai fi locuri suportate de stat). Poti intra la taxa, iar din semestrul/anul urmator poti urca chiar la buget, daca punctajul obtinut la studii iti permite acest lucru.

| SuntCupidon explică (pentru dannyel86):

Indiferent de facultate daca mai sunt locuri libere o sa existe inca o sesiune de admiteri corect?

| SuntCupidon explică (pentru dannyel86):

Multumesc frumos, o seara placuta.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Da sigur că poți dar la facultate intri doar la secțiile unde mai sunt locuri libere