| Xenos a întrebat:

As dori sa va intreb ce se face la o facultate de informatica, adica, daca la liceu se fac algoritmi unde calculezi anumite lucruri, la facultate se va face acelasi lucru sau persoanele care aleg sa urmeze o facultate de informatica vor fi invatate sa programeze in diferite limbaje?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

La facultate nu inveti limbaje... inveti programare in sensul general. De la algoritmica la diverse tehnologii si concepte care pot fi aplicate in majoritatea limbajelor. Vrei sa vezi concret ce se face intra pe site ul unei facultati si vezi ce programa au si ce cursuri se fac

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Vezi că ți-au răspuns unii, aburi

faci LIMBAJE noi față de liceu
- C#, Java, PHP, UNIX, Python...

și pe când ajungi tu, cine mai știe ce altceva