| coMpLeT a întrebat:

La profilul matematica informatica la ce materii se dau teze?
Si aceeasi intrebare pentru profilul stiinte ale naturii.
Fundabig grin

Răspuns Câştigător
| BogdySS a răspuns:

La liceul la care sunt eu la profil mate-info se dau la Romana, Mate, Informatica si la alegere intre Biologie/Chimie/Fizica. La Stiinte ale naturii se da la Romana, Matematica si 2 materii la alegere intre biologie/fizica/chimie. E aproximativ la fel trebuie sa fie la toate liceele. Difera in cazul in care profilul e intesiv engleza, sau chestii de genu'.happy

5 răspunsuri:
| dragos1294 a răspuns:

La mate info se da teze din mate, romana, engleza, info si la alegere dintre fizica, biologie, chimie

| Azµre a răspuns:

Română
Matematică
Fizică/Informatică/Biologie/Chimie - Este la alegere.

| zuzualina a răspuns:

Romana, mate, biologie

| Tobiii a răspuns:

Tezele se dau la matematica, romana, informatica, si la alegere intre chimie, fizica si biologie pentru mate info, iar la stiinte teza o dai din romana, matematica, biologie si la alegere dintre chimie sau fizica.

| loredanaaauana a răspuns:

La mate-info dai teza la :
---> matematica, informatica, romana si de ales una dintre biologie, chimie sau fizica
Iar la stiinte ale naturii dai la :
--> romana, matematica, si de ales 2 dintre biologie, chimie sau fizica :d
funda?puppy dog eyes