| AndreiAndrei1976 a întrebat:

Hei! Vreau sa stiu ce materii se fac la profilul stiinte ale naturii si la ce se dau teze?

5 răspunsuri:
| Idc12345 a răspuns:

Ai aceleasi materii ca in generala, in afara de civica si o sa mai ai in plus info, tic si logica.Dai teza la romana, mate si 2 la alegere dintre chimie, bio si fizica.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi materiile & nr de ore la linkul :
http://www.tvrcs.ro/trunchi_comun.php

La "Ştiinţe ale naturii" dai următoarele teze :

"* Teza la Limba si literatura romana
* Teza la Matematica
* Teza la Fizica/ Chimie/ Biologie (la alegere)
* Teza la Fizica/ Chimie/ Biologie (la alegere, alta disciplina decat cea aleasa anterior)" - SURSA :
http://www.isjbn.ro/upimg/MEN%2062281-11102013%20Discipline%20TEZE.PDF

Toate cele bune.

| FataAmintirilor a răspuns:

Dai teze din mate, fizica, bio, chimie

| Şarap a răspuns:

Vei da teze la matematică, română şi două materii la alegere din biologie, chimie şi fizică.
Vei face aceleaşi materii ca în gimnaziu, dar fără cultură civică. De asemenea vei mai avea o materie nouă... logică şi argumentare.

| AndreiAndrei1976 explică:

La romana nu?