| GeorgeRzv a întrebat:

Pe langa liceu si diploma de bac, care ar fi pasii pe care sa ii urmez sa devin game tester?

Răspuns Câştigător
| IonutzMariusz a răspuns:

Da cum au zis și alți trebuie să ai pile și să vorbești mult, cunosc pe cineva prin intermediul mai multor persoane și ma întrebat dacă doresc să mă angajez trebuie CV și mi-l dă el mai în față că altfel se pune praful pe el (el fiind mare sculă pe la EA AFI Cotroceni)
Dar trebuie să ai răbdare deoarece să zicem că se lansează un nou joc, tu trebuie să parcuri tot luat la mm2 pe jos cu mașină cu fiecare mașina văzând ce se întâmplă, ori eu dețin asemenea răbdare.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți trebuie ani grei de experienta de gaming.

| SatanicBear a răspuns:

Nu ai nevoie de specializari. Trebuie sa-ti depui CV-ului la firme care cauta asa ceva. evident. In Romania ar fi EA sau Ubisoft (parca), ca nume mai cunoscute, dar sunt putine locuri si se intra, in mare, pe pile deci.