| Petre_Dragos_1998 a întrebat:

Salutare TPU, sunt student anul 1 la SNSPA - specializarea Sociologie... si vreau sa mă transfer de aici. Nu e pentru mine. Nici Sociologia nici Bucureștiul. Vreau sa mă tranefer la Universitatea de Petrol-Gaze (UPG) din Ploiești.

Se poate sa fac acest lucru?
În ce condiții?
Când pot sa depun actele pentru transfer? (Acum s.ar mai putea?)

Mulțumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Cred ca te-ai trezit prea tarziu! --- vezi ce se prevede la art.43 din Regulamentul UPG : https://www.upg-ploiesti.ro/......9.2017.pdf

| Bondarel99 a răspuns:

Daca nu ai semnat contractul de studii poti sa te retragi fara sa iti ceara sa platesti anul si incepi la anul alta facultate.
Cu transferul e foarte greu. Se poate dupa primul an si unele facultati cer sa nu ai nicio restanta (ceea ce poate fi dificil la SNSPA) in plus trebuie sa dai diferente.

| Petre_Dragos_1998 explică (pentru Bondarel99):

Pai am semnat tot. Azi a început anul la noi.
Dar chiar as vrea sa mă transfer... Plus ca sunt și mai aproape de casa.

| Bondarel99 a răspuns (pentru Petre_Dragos_1998):

Mergi la decan si explica-i. E foarte putin probabil sa te lase sa te muti dupa primul semestru dar macar intreaba. La decan nu la secretariat.