| alex15ccc a întrebat:

Trec clasa aXa si ma tot gandesc la bac cand sa ma apuc sa invat, m-am gandit sa ma apuc de meditatii la mate 1 data pe sapt, pentru inceput.
Eu as vrea sa sa iau 9 in bac, dar nu stiu cand sa ma apuc de invatat, eu o sa mai dau la medicina-Cluj, deci mi-ar trebui un program de studiu pus la punct.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| WhiteLife a răspuns:

Bună! Eu am luat anul trecut puțin peste 9, 5 in BAC și am intrat la Medicina, mai exact Farmacie, e drept, nu la Cluj, ci în alt oraș, la buget. Te sfătuiesc sa înveți lecțiile la școală măcar de un 8 (la materiile de BAC, restul doar de trecut), sa ai idee despre ce e vorba. Dacă ești la o școală bună și profii sunt buni, învață la română comentariile care ți s-au predat, la mate fa-ti temele și poți sa faci subiecte de BAC la mate (cam primele 2 subiecte din 3). La bio (presupun ca dai BAC-ul la bio) învață foarte bine, pentru ca materia de BAC e valabila și la admitere. Eu am luat ore numai la mate pentru BAC. Axează-te pe materia de admitere. BAC-ul nu contează. Într-a 12-a, când o sa se adune toate o sa vrei doar sa scapi de ele. Dacă de acum înveți la școală cât poți, îți va fi ușor. Mult succes!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bacu la mate e easy. Ia peste 9 orice redus

| alex15ccc explică:

Apropo, sunt la stiintele naturii

| alex15ccc explică:

Multumesc pentru raspunsuri!

| anonimaalee29 a răspuns:

Poti lucra singur din culegeri cu subiecte de bac care au raspunsuri la sfarsit, ca sa te poti verifica. Si fii atent la ce preda profesorul la clasa, daca nu intelegi intrebi, ceri explicatii. Nu e nevoie de meditatii in clasa a 10-a, doar daca ai goluri mari din clasa a 9-a. Parerea mea.

Răspuns utilizator avertizat
| anonimaalee29 a răspuns (pentru MePsd):

Si daca mi-am spus parerea inseamna ca este eronat raspunsul meu? laughing mi-e mila de tine

| FaraNume1245 a răspuns (pentru anonimaalee29):

Părerile personale sunt subiective. Așa cum tu îți consideri opinia corectă, alt user ți-o consideră greșită.