| Alfred0703 a întrebat:

Salutare. Trec direct la subiect: La facultatea de automatica si calculatoare, secita calculatoare si TI se face fizica, chimie si materii de genul?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Inveti tot ce tine de electronica si fizica, matematica, placi de baza si tot ce e pe ia

suntserios
| suntserios a răspuns:

Faci un curs de fizica prin primul an.

chimie nu se face

faci insa multe electronica si electrotehnica

| cyclops01 a răspuns (pentru suntserios):

Electrica si electrotehnica, adica fenomenle electrice, adica o gramada de fizica groaznica. Acolo faci numai fizica in mare parte practica.

| Iunix a răspuns:

Din ce am aflat eu :
- se face mate m1 ( cea nai grea )
- se face fizică f1 ( din nou, cea nai grea )
Şi eu am vrut să merg la politehnică şi am căutat tot felul de infornații despre această facultate şi ce se face.

Răspuns utilizator avertizat