| super12cool a întrebat:

Salutare tuturor! Am absolvit gimnaziul,si stau cu zeci de intrebari la ca sa imi continuu studiile mai departe? As vrea sa devin medic stomatolog si ma gindeam sa intru la liceul academiei de stiinte dar e prea nasol sa pierd trei ani si ma aleg doar cu studii, o alta optiune este colegiul de medicina! Cum credeti care este mai bine de facut? Va multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| Gogu06 a răspuns:

Optiunea cea mai buna este cea care la finalul studiilor iti da dreptul sa practici meseria, iar apoi chiar sa te invete ceva util.

| luliluli a răspuns:

Daca vrei sa devii medic stomatolog, orienteaza-te catre un liceu la care se face intensiv chimie si/ sau biologie, acestea fiind disciplinele de baza pentru facultatea pe care ti-o doresti.