| EduardOEN a întrebat:

Salutare tuturor. Am o nelamurire. Mai demult timp am accesat o pagina pentru adulti, cu caracter de intalniri private face2face. Era reclama ca e gratuit totul. Dar m-am trezit dupa ceva vreme, adica acum ca am de plata intrarea pe pagina si logarea la ei. Atunci am accesat totul cu un card de debit gol, nelogat la nimeni sa intre venit. Acum pe email, mi-a venit instiintare cu dosar si alte chestii ca trebuie sa platesc abonarea...tip email spam. Daca platesc situatia, pot fi abuzat?

Răspuns Câştigător
| Standt a răspuns:

Daca platesti acum vei ramane vesnic abonat. Trebuia sa te dezabonezi atunci. Gratuitatile astea sunt pentru prima luna. Altfel nu ar cere numar de card. Incearca acum dezabonare. Daca nu poti, lasa-i sa faca spume la gura. Nu au ce-ti face cu toate amenintarile lor. Si blocheaza adresa lor de mail.

| EduardOEN explică (pentru Standt):

De fapt mai tin minte si ca eram deja in cost imediat ce am intrat si au cerut plata. Dar cardul era deja gol. Dezabonat am fost de atunci. Tin minte ca am intrat in vara, dar m-am si dezabonat tot atunci...pentru ca cereau plata si cardul...gol. Anunturile de de acum 2 luni cu spam-ul si tot de 2 luni specificau parca dosarul format si ca e in prim plan email-ul meu. Sigur va aparea si in februarie. Am inteles ca sunt si vor fi abuzuri.

| RAY a răspuns (pentru EduardOEN):

Fii calm ca e fake, am patit si eu

| EduardOEN explică (pentru RAY):

Am inteles. multumesc pentru speranta si incredere.

7 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Nu are cum sa fie gratis, poate doar crearea contului dar servicile in sine nu, orice intalnire pe webcam sau material vizionat e taxat, daca nu au datele tale din buletin nu plati, in plus mai bine eviti sa intri pe asa ceva.

| EduardOEN explică (pentru MarianWLF):

Nu, date din buletin, ar fi chiar aiurea sa le dau la un site d-asta. inducerea asta in eroare am inteles-o acum, tarziu. Vine vorba, trebuie s-o patesc ca sa stiu limitele

| RadioEREVAN a răspuns:

Daca furnizorul care ti-a cerut cardul nu e din EU, nu are nimeni ce sa iti faca. E fix problema lor ca nu ti-au debitat suma datorata cand ti-au dat acces.
De curiozitate, ai marcat live ceva sau numai batai de cap?

| EduardOEN explică (pentru RadioEREVAN):

Nu, nu a fost nimic... Am intrat pe site si acolo mi-a cerut, din start sa platesc abonarea. Si fiind cu cardul gol, am anulat totul, cum s-ar spune...m-am dezabonat si am iesit.