| sunshine_5685 a întrebat:

Salutare tuturor!:* Stie cineva care este materia pe care se bazeaza proba de limba romana sustina la admiterea in cadrul Academiei de Informatii?:* Sau macar niste subiecte date in anii trecutibig grin Multumesc anticipat!:*

Răspuns Câştigător
| valentino52 a răspuns:

Eu am dat acum cativa ani ( acum sunt anul 4) dar nu am intrat. Nu mai tin minte dar nu crezi ca ar trebui sa te pregatesti mai intai pentru celelalte probe? Tin minte ca era mai putin de invatat decat la bac (parca nu era si gramatica cel putin asa imi amintesc). Eu la vremea asta abia dadeam interviu la sectia locala a SRI-ului, apoi dupa multe si multe interviuri primul test de creativitate, unul de inteligenta si unul de personalitate din care din cateva sute am ramas vreo 20 care am dat un interviu si am mai ramas doar 7 constanteni. Apoi in martie am fost la Bucuresti test psihologic de 10 ore mii de intrebari si interviu dupa si a 2a zi analize vreo 12 ore prin spitalul lor. Si am ramas 2 constanteni. Iti vor da ei materia din care se da daca dai la sectia comunicare si relatii cu publicul dai romana si istorie si atunci iti vor spune si din ce se da. dar mai intai vei incepe cu test eliminatoriu de engleza, apoi sportiv, apoi creativitate si abia la sfarsit romana si istorie. Mai ai mult pana acolo eu am avut niste persoane foarte destepte langa mine si foarte ambitioase dar nu au trecut la testele de personalitate sau la interviuri la care iti pun niste intrebari de s-ar putea sa ramai blocat daca nu esti "smecher" si te pierzi n-or sa te treaca.

| sunshine_5685 explică (pentru valentino52):

Multumesc mult pentru ca mi-ai raspuns!big grin

1 răspuns: