| ÎnȚeLePTU1 a întrebat:

Salutari TPU! Am si eu o problema, stiu sa vorbesc engleza cat pentru intelegere dar cand ascult o melodie in engleza nu inteleg practic nimic, ce pot face in situatia asta? Ma descurc in vorbit dar nu si in inteles mai ales versuri.

5 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Cumpara si invata un curs cu cd de invatare a limbii engleze din comert.te va ajuta iar pretul lor nu e mare.Succes

| toleagiulia a răspuns:

Buna! si eu am fost ca tine laughing
m-a ajutat foarte mult sa ma perfectionez mai intai in cunoasterea cat mai bine a limbii iar apoi toate au venit de la sine! In rest daca asculti singur o piesa pe youtube poti sa ii cauti versurile pe net si sa le citesti, dupa poate o sa se prinda ceva happy

| Bro69 a răspuns:

E simplu, invata engleza. faptul ca "o mai dai de gard" cu engleza de inceput nu inseamna ca stii englezawinking spor

| mariusmarius999 a răspuns:

Incearca sa cauti versurile melodiilor pe internet. poti urmarii versurile in timp ce asculti melodia. Incearca sa te obisnuiesti cu felul interpretilor de a rostii cuvintele etc. sau cand de uiti la filme, uita-te odata cu subtitrare si fii atennt si la vocile lor nu stiu sa iti spun exact. Apoi vezi filmele fara subtitrarre.
Daca prqctici des acest lucru te vei obisnui ca sa zic asa cu limba engleza si iti va fi usor sa intelegi. Desigur inainte de asta trebuie sa stii ceva engleza happy

| Curic_Gabriel_1999 a răspuns:

Incearca sa vorbesti in engleza cu un prieten dar si sa iti raspunda o sa vezi te vei descurca mai bine