| Jigokunokishi a întrebat:

Salutari, vreau sa ma inscriu in septembrie la o facultate si avand in vedere ca locurile la psihologie, la ce voiam sa merg, s-au ocupat, as vrea sa dau undeva unde sa nu fie prea greu si sa fie un domeniu cu care sa imi pot asigura viitorul. cineva mi-a recomandat Mine, petrol si gaze, specializarea Transportul, distributia si depozitarea hidrocarburilor incadrul universitatii Lucian Blaga din Sibiu. Aceasta apartine de facultatea de inginerie. O fi grea facultatea asta? Imi pot gasi un post usor dupa terminarea facultatii? Credeti ca Resursele umane ar fi o alegere mai potrivita?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi în alt oraș. Este esențial să profesezi în domeniul tău de interes. Dacă nu găsești loc, mai așteaptă un an. Mai bine stai un an acasă, decât să mergi undeva unde nu îți place și să profesezi într-un domeniu care îți este indiferent.

| MPC247 a răspuns:

Eu studiez aici, adica am fost admis anul acesta al doilea. Faculta asta e de viitor si ai multe sanse plus 2 ani o sa faci practica din anul 3 si 4
. Dacă iti place matematica si crezi ca e un domeniu care te va pasiona eu te sfătuiesc sa încerci. Facultatea aceasta nu este dificila insa nici usoara, o sa ai de tras comparativ cu litere psihologie si altele de genul e mult mai dificil totusi pana la urma e inginerie. Eu te astept colegu'