| Mariius17 a întrebat:

Saluut!
Sunt la profil real, mate-info si m-am hotarat sa ma transfer la profil uman, mai exat stiinte sociale...
Si vreau sa stiu daca mai dau diferente la vreo materie, sunt clasa a X-a.
Am auzit mii de variante...ba ca se dau, ba ca nu.
Multumesc! :-D

4 răspunsuri:
| Random123456 a răspuns:

Hehe, spre norocul tau eu am facut asta si te pot ajuta. M-am transferat de la mate-info (profil simplu) la stiinte sociale (tot profil simplu) in al doilea semestru din clasa a 10a. Pentru ca era semestrul II am dat diferente la latina si din clasa aIXa si din primul semestru din clasa a Xa si am dat si ceva diferente la istorie tot pe ani daca imi aduc bine aminte. Raspunsul e DA, se dau diferente. Cel mai bine intrebi la secretariatul scolii cum sta treaba, te vor lamuri acolo exact si ce trebuie sa faci si totusi...s-ar putea sa fie prea tarziu acum sa te inscrii ca sa te transferi. Cred ca te vei putea transfera abia din semestrul 2, asa am patit eu. Voiam sa ma transfer la inceputul clasei a 10a, dar am lasat pe ultima suta de metri dintr-a 9a si mi-au zis ca nu mai e posibil si sa revin la inceputul anului ca sa ma pot transfera in sem 2. Acum zic sa mergi cat mai fuguta la secretaria sa te lamuresti. Bafta!happy

| Mariius17 explică (pentru Random123456):

Prea tarziu, de ce?
Transferurile nu se fac in vacanta de vara si in cea semestriala?
Adica nu e chiar deloc pe ultima suta de metrii. Si mai ales ca mai sunt doua saptamani pana se termina anul scolar.
Dar cred ca depinde si liceul la care te transferi...
Si diferente doar la latina si istorie se dau? La geografie nu?
Avand in vedere ca sunt la profil real si nu fac la fel de multe ore ca cei de la uman.

| Random123456 a răspuns (pentru Mariius17):

Nu. La geografie nu am dat, doar latina si istorie si avamd in vedere ca te transferi pe a XIa, o sa dai diferente... diferite din cei doi ani. De exemplu, eu la latina am avut 4 probe. 2 orale si 2 scrise, fiecare pentru fiecare an.
Pai mie doamna de la secretariat imi zisese ca trebuie ceva proceduri si trebuiesc trimise fisele mai departe si etcetc ma aburea si nu am mai putut asa ca am revenit in primul semestru din clasa a Xa. Zic sa mergi luni si sa te interesezi, poate ai noroc si te transferi de pe acum! happy

| Mariius17 explică (pentru Random123456):

Eu am fost la liceul unde vreau sa ma transfer, mi-au dat o cerere de transfer si mi-au spus sa vin cu ea la sfarsit de an scolar. :-)