| marihen a întrebat:

Saluuut.
Câteva sfaturi și pentru mine legate de liceu? Da da, boboacă, chestii...bla bla
Cum să mă comport cu cei mai fițoși? Pleaseee, răspundeți-mi
Ăia mai mari cum se vor comporta cu noi, bobocii? rolling on the floor))

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic. Cand eram eu ultimul an de liceu, eu si inca 5 baieti le/am umplut clasa cu pahare de apa la o clasa de boboci. Desigur ca ne/a luat 3 ore asta dar a fost haios sa ii vad pe primi tembeli cum s/au balacit laughing. Am avut toti nota la purtare scazuta dar s/a meritat. Acum nu stiu daca si in Romania se fac glume de genul. In rest ce sa zic, fite peste fite. Asta cred ca este peste tot.

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca nu intri plina de fite acolo, nici aia mari n-o sa aiba ceva cu tine, da acu nic sa nu te porti ca un catelus speriat ca fix asa o sa te si trateze,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe aia mai fitosi sau prosti nu ii bagi in seama. Cica doare foarte tare ignoranta.

| marihen explică (pentru anonim_4396):

Bun, treci mai departe și cu celelalterolling on the floor

| marihen explică (pentru anonim_4396):

Nuuuuu-i frumos, dar super oricum! rolling on the floor) Sper să fie ok.și în prima zi și în restul anilor

| anonim_4396 a răspuns (pentru marihen):

Eh, nu e sfarsitul lumii. Mult noroc!

| marihen explică (pentru anonim_4396):

Thankssss

| anonim_4396 a răspuns (pentru marihen):

Nu stiu ce sa zic. Cand eram eu ultimul an de liceu, eu si inca 5 baieti le/am umplut clasa cu pahare de apa la o clasa de boboci. Desigur ca ne/a luat 3 ore asta dar a fost haios sa ii vad pe primi tembeli cum s/au balacit laughing. Am avut toti nota la purtare scazuta dar s/a meritat. Acum nu stiu daca si in Romania se fac glume de genul. In rest ce sa zic, fite peste fite. Asta cred ca este peste tot.

| goblinuldansatordincalcaie a răspuns:

In primul rand depinde de liceu, sunt unele licee care au majoritatea elevilor fitosi, incearca sa pastrezi distanta de ei, la inceput este probabil sa intrii intr-un grup in care sa nu te potrivesti, dar crede-ma ca iti vei gasi persoanele compatibile cu tine. Un sfat care mi se pare foarte bun e sa nu iti faci dusmani, e bine sa te intelegi chiar si cu persoanele pe care nu le suporti, nu stii niciodata ce se poate intampla. Daca ai pe cineva, o cunostinta in liceul la care ai intrat, poti sa intrebi de profesori si chestii... In primele zile cand am ajuns la liceu, toti copiii din clasa mea stateau in banci, iar cei mai mari veneau la noi ca la gradina zoologica si ziceau " uite-i cum stau toti ca la biserica, mai umblati si voi, mai vedeti imprejurimile". Deci depinde de liceu si de colectiv. Am avut ocazia sa fiu intr-o clasa in care eram toti foarte uniti si sincer a fost cea mai tare colectiv. Bafta la liceu, si sa stii ca nu e greu la toate liceele, eu inca sunt la un liceu care e peste mediu si am venit de la un liceu de top, mi se pare super fain ca am scapat de toata tensiunea aia si se invata si la liceul meu. Mult norooc