| Alișa00000000000 a întrebat:

Salz TPU. vreau sa va pun si eu o intrebare:d, deci am ramas nedumerita cu. chestia asta cu examenelestraight face. daca e Doamne fereste sa zicem ca pic la examen la mate si il trec pe cel de romana mai pot intra la liceu?sad. ca un coleg mi. a zis ca se poate intra chiar si daca iei nota mai mica de 5straight face[funda]

Răspuns Câştigător
| Silviu_7451 a răspuns:

Pai examenul care il dai tu se pune 50% din media ta finala. Daca sa zicem ca ai 10.00 media din clasele 5-8 si iei 2 si 2 in ambele examene media ta va fi 6 daca nu ma insel. In orice caz poti sa iei orice nota in examene, ea va afecta media finala. Nu poti ramane repetenta. Bafta happy

3 răspunsuri:
| Anonymus314 a răspuns:

Ai primit brosura de admitere presupun, uitete la articolul 4, alineatul 7

| SameMistake a răspuns:

Nu, nu poti intra daca pici oricare dintre cele doua evaluari nationale.

| ixStronger a răspuns:

Da,poti
si eu sunt in clasa a 8-a si media se face astfel : media 5-8 + media dintre examene (romana+mate:2) si astea toate impartit la 2
sper ca te-am lamuritbig grin