| MoxiMonny a întrebat:

Scuze de categorie, dar este cea mai vizitată.
Sunt clasa a 8-a și sunt nehotărâtă, Mate-Info sau Științele Naturii?
Vreau să aflu așa.
1. La ce dau bacul? Mate/Ștințe
2, Care e mai avantajos și mai greu desigur.
3. Câte ore am din fiecare.

Merci :*

4 răspunsuri:
| paul55 a răspuns:

Salut, eu ti-as recomanda mate-info, bacul o sa fie un pic de romana, multa multa multa matematica, si informatica si inca cv, dar nu imi aduc aminte, cel mai avantajos este mate-info, si este si cel mai greu, dar este si foarte bun, eu itl garantez, si cate ore ai din fiecare, cred ca vreo 6-7 ore de mate, informatica 5-4, iar restul, 1-2 ore.

| opppa a răspuns:

La mate-info e mult mai greu pentru ca se da bacul diferentiat la mate. Se face multa informatica si de regula e cel mai greu profil.
Stiinte ale maturi este, sa zic asa, de mijloc, nici greu ca la mate-info si nici usor ca la filo. Se face multa fizica, biologie si chimie si iti poti alege din cele 3 din care vrei sa dai bacu.
Depinde si ce vrei sa faci mai departe pentru ca daca, de exemplu, vrei sa dai la medicina nu te duci la mate-info si daca vrei sa devi progamator nu te duci la stiinte.
Eu sunt la stiinte si, dupa parerea mea, e cel mai ok. happy

| MoxiMonny explică (pentru opppa):

Fizica se face la nivelul aceluia de la mate-info?

| opppa a răspuns (pentru MoxiMonny):

Sincer nu as sti sa iti raspund la intrebarea asta.
Eu fac 3 ore de fizica pe saptamana la stiinte si nu stiu daca la mate-info se face si mai intensiv dar presupun ca da.