| Anonimm0000 a întrebat:

Se face practica la industrie și alimentație?
Dacă da, ce fel de practică?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In industria chimica se poate face practica la: un centru de facut paine, ori patiserie, ori preparate din carne, ori zarzavaturi.
Pentru cei de la alimentaie publica, se poate chiar sa faca practica la diverse terase sau cantine ori restaurante, pe la bucatarie, la curatat si debarasat mesele, samd.

| Robert_Emanuel_Nagy_1998 a răspuns:

Depinde de ce profile sunt acolo! Eu am fost la Industrie Alimentara pe profilul de agricultura, mai era de medic veterniar si nu mai stiu ce profile. Nu pot zice exact ce se facea la practica deoarece nu m-am dus. De expl esti la profil de medic veterinar vorbesti tu cu un medic sa iti dea hartie si nota si gata. Acolo unde te trimit ei, da trebuie sa mergi dar poti fi destep si sa mergi in alta parte si sa te intelegi cu acea persoana sa nu faci practica si sa iti dea doar nota. Am terminat practica cu 10 si nu am fost nici macar o data. Ei bine mai exista si practica pe care o faci la scoala, ei bine pe aceea nu o poti evita.