| anonim_4396 a întrebat:

Se poate invata o carte de 300 de pagini intr-o saptamana?

8 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Din propria exeperienta 600 pg in 1 sapt la 2 materii, dar asta nu inseamna ca stiam totul. iti ia cam 3 ore sa citesti 100 pg ( si sa le intelegi, nu doar sa citesti), cu mici pauze. Succes

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Se poate invata ca sa stii sa dai raspunsuri dar nu pe de rost.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, asa se desfasoara sesiunea la facultati

| Jipa95 a răspuns:

Wow. Eu abia daca invat o pagina in 2 zile laughing Nu cred, imposibil!

| SkyPilot a răspuns:

Studentii fac asa ceva in mod curent. Dupa ce nu au citit nimic un semestru intreg, se descurca sa stie suficient la examen. Evident ca n-o invata pe de rost, dar stiu suficient cat sa vorbeasca pe orice subiect.

| DeeaCrissTina a răspuns:

Pai daca este pentru examen, ceva, ai puteaa reusi sa o citesti intr-o saptamana, si ti-ar ramane ceva in cap din tot ce ai citit. Nu trebuie sa o inveti chiar pe toata laughing.

| edyBobocea a răspuns:

Este imposibil. Nici Albert Einstein nu cred ca a reusit.

| Green66 a răspuns (pentru edyBobocea):

Înseamnă că sunt mai bun decât Albertbig grin
La facultate am avut de învățat pentru un singur examen și 400 de pagini, am reșit în 5 zile să învăț suficient pentru a promova.