| Ionut2300 a întrebat:

Se poate sa mi se scada nota la purtare pentru ca am facut mizerie in clasa FARA SA VREAU si doamna de serviciu care e îmbârligatoare pentru ca i se pare dânsei ca nu e respectata desi la randul ei nu ofera pic de respect s-a plans de mizerie, desi e treaba ei sa faca curat?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde si cat de mare a fost mizeria, dar eu nu prea cred ca o sa-ti fie scazuta media semestriala la purtare numai pentru atat, cel mult o sa fii mustrat.

| Ionut2300 explică (pentru Ioandelasal):

Mizeria se putea aduna in max 2 min cu matura dar am plecat ca pierdeam autobuzul

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Păi stai putin, este treaba ei sa faca curat, dar tu nu trebuie sa fi nesimțit si sa murdaresti daca stii ca femeia de serviciu i si face datoria, ca ea nu face curat pe banii tai, nu tu o plătești pe ea, școala o plătește, iar daca tu esti un porc, si intentionat faci mizerie durîndu te in spate de femeia de servici, atunci trebuie sa i ti dea amendă nu doar sa i ti scada nota, amendă sa o plateasca parintii tai sa vada si ei ce educat esti.

| Ionut2300 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ce parte din fara sa vreau nu intelegi? esti penibil

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

"E îmbârligătoare" laughing
Bună asta...

Te asigur că a fost doar un avertisment, nu îți va scădea nota la purtare.
Ai și tu puțină grijă, nu mai fi neglijent, fiindcă "ceea ce e curat, n-are trebuinţă de spălat."
Tu te grăbeai să prinzi autobuzul, dar poate că și ea se grăbea să îl prindă pe al ei.winking

| Ionut2300 explică (pentru floresdemayo):

Sta fix langa scoala laughing
Imbarligatoare e ca minte mult si la profesori si la elevi si fumeaza chiar in baia scolii

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Puteai si tu sa strangi mizeria pe care ai facut-o.

| Ionut2300 explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Am strans cat s-a putut ca pierdeam autobuzul si nu era mare mizerie, o luam cu matura in max 2 minute