| Grimmjow a întrebat:

Si voi credeti in teoriile conspirationiste? (iluminati, fracmasoneria, turnurile gemene etc.)
Daca da, argumentati.

12 răspunsuri:
| Sἶrenἶa a răspuns:

Da.

pai...cam orice e posibil.
si m-am documentat si eu in legatura cu illuminati si altele...

| Alexsb2006 a răspuns:

Unele chestii nu sunt adevarete, iar multe sunt exagerate. Francmasoneria si clubul Bilderberg sunt chestii reale, au intruniri o data pe an sau chair mai des, sunt selectati in club doar oameni cu functii inalte, adica elita din toata lumea. Cei mai bogati, patronii celor mai mari companii pe scurt oameni cu multa influenta, iar in intruniriile lor se deisuta soarta lumii, modalitati de actiune asupra unor probleme de interes global cum ar fi criza mondiala. Doar o parte foarte minca este cunoscut publicului deoarece acestea au caracter secret se spune. iti recomand cartea Clubul Bilderberg, daca te intereseaza poti sa citesti despre alta organizatie secreta "skull and bones" de unde au facut parte anumiti presedinti americani. deci adevar exista in toate acestea

| stefi26 a răspuns:

Da eu cred da nu chiar toate cacaturile ce se aud din Romania

| derpina a răspuns:

Nu, e stupid. o sa primesti (prea) multe argumente, dar ai grija ca majoritatea is foarte subiectivi datorita religiei.

| Alexsb2006 a răspuns (pentru derpina):

Http://www.adevarul.ro/......50431.html
deci pentru tine chestiuniile acestea nu sunt reale? clubul bilderberg care sa reunit si anul acestea e fictiv?

| derpina a răspuns (pentru Alexsb2006):

Crezi ca daca ar fi reale s-ar discuta atat despre ele? hai sa fim seriosi. daca e sa faca ceva, ar face fara sa stie aproape toata lumea

| Grimmjow explică (pentru derpina):

Pai ti se pare ca se discuta ''atat''? Ei mai au putin si ni se arata singuri ca omu sa zica : ''ee. daca ar fi adevarat ar fi super secret...''
Lumea stie dar inchide ochii din frica,prostie, indiferenta, neputinta...

| derpina a răspuns (pentru Grimmjow):

Desigur

| Grimmjow explică (pentru derpina):

Dormi acolo...

| derpina a răspuns (pentru Grimmjow):

Fa-ti o viatahappy

| Grimmjow explică (pentru derpina):

Ia-ti un creier...sau macar imprumuta unul

| derpina a răspuns (pentru Grimmjow):

Cel putin eu pot sa gandesc singura, nu trebuie sa-mi spuna altii cum sa o fac