| tr3ig a întrebat:

Sper sa fie categoria buna, vreau sa ma ajute si pe mine cineva cu o traducere "Kuch Kuch Hota Hai" ce inseamna asta, in ce limba este (eu am inteles ca ar fi in limba indiana, dar nu gasesc nimic sa imi traduca) si cu un dictionar online pentru aceasta limba. multumesc anticipat si o sa raman recunoscator.winking

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Este in limba indiana, chiar asa se cheama un film si se traduce :
Ceva se intampla in inima mea! Bafta!

| Badgirl117 a răspuns:

"Kuch Kuch Hota Hai" este in limba swahili si nu are un cuvant echivalent in limba romana, e doar o interjectie de la un cantec sau o balada traditionala!

| LoveForCookies a răspuns:

Se întâmplă ceva (se referă la ceva romantic.)
Fraza este folosită în India şi se referă la ceva ce se întamplă în interiorul tău, cum ar fi să te îndrăgosteşti. happy