| tr3ig a întrebat:

Scuzati daca este categoria gresita, dar este ce-a mai citita si este este posibil sa ma ajute si "calculatoristiiwinking" as dori sa vorbesc si eu cu cineva care cunoaste limba Indiana(hindi), dar cineva care o cunoaste cu adevarat, nu de pe google translatewinking, va multumesc anticipat si raman dator celui care ma poate ajuta.

Răspuns Câştigător
| Ishq333 a răspuns:

Nu stiu daca mai este valabila intebarea, dar totusi isi raspund. Intra pe site-ul asta: https://hedwig27silverhenna.wordpress.com/author/hedwig27silverhenna/

Este o fata care a terminat facultatea de limbi straine (Engleza-Hindi). Eu ii spun Hilda(asa ii spun toti).
ps: nu exista limba "indiana" ci doar limba "hindi". Daca vrei sa ii spui cuiva de aceasta limba si acel cineva nu cunoaste termenul de "hindi", spune-i "hindi, limba oficiala a Indiei" si gata :-D.
Funda?

| tr3ig explică (pentru Ishq333):

Treaba e ca nu merge pagina imi zice page not found

| Ishq333 a răspuns (pentru tr3ig):

Scrie pe google "hedwig silver" si dai pe prima pagina.
Mai pun o data link-ul, poate acum merge:
https://hedwig27silverhenna.wordpress.com/author/hedwig27silverhenna/

4 răspunsuri:
| Aphrodytha a răspuns:

De ce-ti trebuie limba hindi daca tu nu stii corect romana?big grin

| Ishq333 a răspuns:

Nu stiu daca s-a postat site-ul... cauta pe google "hedwig silver". E un site wordpress.