| XCoryZ a întrebat:

Spuneti-mi nume de pasari care au un penaj foarte colorat. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| NatureSelf a răspuns:

Colibry,rata salbatica,, sfinxul,

4 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Perusi, papagali, pauni, etc.

| sweetdyana18 a răspuns:

Colibri,papagalul,Yariguies(e o specie noua descoperita in Columbia), paunul,Cinteza Gouldian,cinteza curcubeu,Papagalul Barraband(asta e verde),Pasarea Soarelui (Eurypyga helias),Papagalul Aratinga Soarelui (Aratinga solstitialis),Fregata magnifica din Antigua si Barbuda,Mierla cu gluga galbena (Xanthopsar flavus),papagalul Rosella,Pitigoiul albastru (Parus caeruleus),Pasarea bicolora (Grallaria rufocinerea),Macaleandru (Erithacus rubecula),Kagu (Rhynochetos jubatus)-> acesta este albastru,Papagalul zambila (Anodorhynchus hyacinthinus),Papagalul Kakapo (Strigops habroptila),Fazanul Temminck albastru (Tragopan temminckii),Papagalul cu obrajii negri (Agapornis nigrigenis),Porumbelul de vest incoronat (Goura cristata),Pasarea albastra a Paradisului (Paradisaea rudolphi),Pasarea smintita (Sula nebouxii)->are membrele inferioare albastre,Prigoriile (Merops apiaster),Pasarea de gheata, Takahe sau notornis mantelli, Papagalii amazonieni, flamingo(sunt roooz)...

sper ca te-am ajutat...
fundita?

| XCoryZ explică (pentru sweetdyana18):

Dyana, scuze dar eu nu voiam foarte multe denumiri. Voiam doar cateva. Multumesc si tie oricum. Intru de pe alt cont senior ca sa iti pot da vot folositor si inteligent. Multumesc din nou!

| Gagicaru a răspuns:

Pai sa incepem cu tine