| Smokey13s a întrebat:

Spuneti-mi si mie cate ceva despre profilurile tehnologice de la liceu adica Servicii si Tehnic, adica la ce se da teza, bacul si pe ce se pune mai mult accentul la aceste 2 profiluri

3 răspunsuri:
| Hyth a răspuns:

Eu sunt pe servicii,depinde.
Am specializare in turism si alimentatie.
Din asta pot sa ies ospatar,bucatar, receptioner hoteluri si multe altele.
Dau teze la romana, mate si engleza si bacul il voi da la romana, mate, engleza si inca o specializare(modul)

| unknownn a răspuns (pentru Hyth):

Ai nevoie de un profil anume ca sa devii ospatar?straight face
Ciudata faza, adica cunosc multi ospatari si receptioneri care nici n-au terminat liceul.

| Hyth a răspuns (pentru unknownn):

Daca te angajezi ospatar fara diploma salariu este mic, insa daca ai diploma si prinzi vechime salariul poate ajunge si la 2000ron+spaga.
Un salariu de inceput pentru un ospatar cu diploma este de cca. 800ron